O NAS

KIM JESTEŚMY?

Przez najbliższy czas musimy zrobić wszystko, aby budować społeczeństwo oparte na wiedzy. Dlatego stworzyliśmy GermBusters – Pogromcy Zarazków. 

Nawiązując do super-bohaterów z czasów naszego dzieciństwa chcemy, poprzez praktyczne warsztaty bez wychodzenia z murów swojej szkoły, rozwijać Waszą wiedzę i ciekawość świata. Oddajemy w Wasze ręce lekcję hybrydową – to jak wizyta w Centrum Nauki, tylko w Waszej klasie!

Na co dzień specjalizujemy się w pokazach, autorskich warsztatach (także z elementami teatralizacji) dla szkół oraz przedszkoli, grach i zabawach edukacyjnych, organizacji pikników, urodzin. A wszystko to z fascynującą nauką w tle.

Lekcja on-line lekcja hybrydowa

dr Magdalena Gwizdała

Doktor nauk o Ziemi w zakresie oceanologii i geofizyki, absolwentka Centrum Studiów Polarnych KNOW. Uczestniczka i organizatorka naukowych ekspedycji polarnych oraz członkini zespołu organizacyjnego międzynarodowej konferencji naukowej 16th Castle Meeting New Trends on Paleo, Rock and Environmental Magnetism. Ciągle doskonali swój warsztat badawczo-dydaktyczny poprzez szkolenia, warsztaty oraz udział w licznych imprezach popularnonaukowych. 

Jest jurorką wielu konkursów z dziedzin przyrodniczych. Miłością do morza pała od dziecka, ale to Arktyka skradła jej serce. Twierdzi, że nie ma nic piękniejszego od widoku cielącego się lodowca. Chociaż o zaszczytne pierwsze miejsce rywalizuje również obraz pojawiającego się uśmiechu dziecka podczas doświadczania jego pierwszego eksperymentu.

 

dr inż. Anna Mietlarek-Kropidłowska

Projekt został stworzony dr inż. Annę Mietlarek-Kropidłowską trójmiejską popularyzatorkę nauki, wieloletniego pracownika naukowego i dydaktycznego Politechniki Gdańskiej, biotechnolożkę, doktora nauk chemicznych, pedagoga, współtwórczynię Centrum Edukacji smartLAB, a prywatnie mamę dwójki ciekawskich dzieci.

Jej osiągnięcia są zauważane w kraju i na świecie. Anna Mietlarek-Kropidłowska otrzymała m.in. Medal Komisji Edukacji Narodowej (2013), Medal Młodego Uczonego PW (2012), Nagrodę im. Jana Uphagena (2009) czy też Nagrodę Gdańskiego Towarzystwa Naukowego (2011).

Jest autorką innowacyjnych programów edukacyjnych, w ramach których pasją do nauki stara się „zarażać” nawet 3-latki. Obecnie program jej autorstwa jest realizowany już w kilkudziesięciu przedszkolach i szkołach podstawowych w województwie pomorskim. Naukę postrzega interdyscyplinarnie i takie właśnie programy nauczania tworzy. Wolny czas spędza na spacerach z rodziną oraz na kreatywnym DIY. Jak Paulo Coelho, wierzy, że jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.